Zielony patrol

Za swoje działania ZIELONY PATROL ze Szkoły Podstawowej nr 24 otrzymał nagrodę - WYJAZD DO BELGII I HOLANDII GRATULUJEMY !!!

W bieżącym roku szkolnym po raz kolejny w naszej szkole ruszył Zielony Patrol. "Jego celem jest włączenie młodzieży szkolnej w procesy podejmowania decyzji związanych z środowiskiem Kielc oraz nadzorem nad właściwym utrzymaniem terenów rekreacyjnych, nadwodnych i leśnych miasta."
Oto niektóre działania zaangażowanej w konkurs młodzieży z naszej szkoły:

EUROPEJSKIE DNI PTAKÓW w Regionie Świętokrzyskim

Członkowie Zielonego Patrolu wzięli udział w VI EDYCJI JESIENNYCH LICZEŃ PTAKÓW MIGRUJĄCYCH, która przypadła na 6-7 października 2012r. Koordynatorami akcji byli Towarzystwo Badań i Ochrony Przyrody oraz Świętokrzyską Grupa Ornitologiczna. Uczniowie mogli się przekonać jak przebiega jesienna migracja ptaków w Regionie Świętokrzyskim. Wspólnie obserwowali i liczyli ptaki w dolinie rzeki Silnicy.

pat1pat2

OBSERWACJA SÓW NA GÓRZE WIERZEJSKIEJ
Nasz patrol wyruszył wraz z ornitologiem p. Łukaszem Musinem na leśną wyprawę. Postanowiliśmy zbadać Ostoję Wierzejską. Wieczorową porą zaopatrzeni w latarki, plecaki i odpowiednie obuwie wyruszyliśmy w trasę. W środku lasu p. Łukasz zapoznał nas z techniką obserwacji ptaków i rozpoznawania ich po głosie.

pat3pat4

HIT - gra miejska
20 października 2012 r. członkowie Zielonego Patrolu wzięli udział w Grze Miejskiej pod hasłem „Historia i Tradycje Kielc''. Uczestnicy musieli wykonać ciekawe i humorystyczne zadania, które pozwoliły im poznać instytuty kultury w Kielcach, zapoznały z pięknem przyrodniczym oraz historycznym regionu, rozbudziły lokalny patriotyzm oraz zintegrowały z drużynami harcerskimi.

pat5

POMNIKI PRZYRODY W KIELCACH
Celem naszej wyprawy było odnalezienie pomników przyrody znajdujących się w naszym mieście. Na terenie Kielc znajduje się 51 pomników przyrody. Ochroną objęto 21 gatunków drzew w ogólnej liczbie 143 sztuk.

pat6pat7pat8

pat9pat10

ŚWIĘTO DRZEWA 2012
Nasz patrol przystąpił do 10 edycji programu Święta Drzewa 2012 organizowanej przez Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Gaja. Celem przedsięwzięcia była edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej uczniów w zakresie ochrony środowiska oraz zainspirowanie dzieci do podjęcia działań na rzecz sadzenie i ochrony drzew. Na spotkaniu z leśniczym p. Andrzejem Zagnieńskim dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat lasów. Pan leśniczy opowiedział nam o swojej pracy, usystematyzował wiadomości na temat sadzenia i pielęgnacji drzew. Na zakończenie spotkania p. Zagnieński przekazał dla Zielonego Patrolu sadzonki drzew liściastych, które zostały posadzone wokół naszej szkoły.

pat11pat12pat13

pat14pat15

ZBIÓRKA KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI
Zielony Patrol wyruszył w teren do lasu i parku. Celem naszej wyprawy była zbiórka kasztanów i żołędzi jako karmy dla dzików i zwierząt leśnych.

pat16pat17

ZAJĘCIA WARSZTATOWE W LOP-ie
Zielony Patrol wziął udział w zajęciach warsztatowych organizowanych w siedzibie LOPu. Zajęcia prowadziła p. Beatę Antoszewską. Prelekcja pt. 'Cztery pory roku w lesie' bardzo nam się podobała.

pat18