Spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży Ewą Nowak

W dniu 17.09.2018r. uczniowie pod opieką p. Edyty Smus wzięli udział w spotkaniu z autorką książek dla dzieci i młodzieży Ewą Nowak, spotkanie odbyło się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej.

Pisarka w ciekawy i zabawny sposób opowiadała jak radzić sobie w kontaktach z rodzicami, rówieśnikami i znajomymi. „ Nie liczy się wygląd, nazwisko, liczy się tylko to co sobą reprezentujemy” – mówiła pisarka. Z dużym poczuciem humoru opowiadała o swoim życiu. Sukces zawdzięcza swojej mamie, bibliotekarce szkolnej  i wczesnym znajomościom z rówieśnikami. Autorka zachęcała do czytania argumentując iż, czytanie znakomicie rozwija umysł i jest to świetny trening dla mózgu.

Początkującym pisarzom zalecała tworzenie najpierw krótkich form literackich i opowiadań, polecała również swoją najnowszą książkę „Bransoletka”. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze pełnej uśmiechu i sympatii.