Tydzień Głośnego Czytania w Języku Obcym

W dniach 22 – 26.10.2018r. odbył się bibliotece szkolnej Tydzień Głośnego Czytania w Języku Obcym.

Swoje umiejętności głośnego czytania zaprezentowali uczniowie klas 4, 7, i 3 gimnazjum.

W dniu 22.10.2018r. w języku bułgarskim czytała uczennica kl. VII b Elis Ryza

24.10.2018 w języku angielskim czytała uczennica kl. 3d Nikola Łygońska

W tym samym dniu swoje umiejętności zaprezentował w języku czeskim Jakub Redliński z klasy 7b.

W dniu 25.10.2018r. język koreański przybliżył absolwent naszej szkoły Adam Krzysztofik.

W tym samym dniu rozbrzmiewał w naszej bibliotece język ukraiński, który zaprezentowali uczniowie klasy 4a Tymur Chepak oraz Andrij Wyszniak.

W dniu 26.10.2018r. dzień upłynął w brzmieniu języka niemieckiego i rosyjskiego.

Język niemiecki reprezentowała, uczennica klasy 3c  Milena Pańszczyk.

W tym samym dniu swoje umiejętności głośnego czytania w języku rosyjskim zaprezentował uczeń klasy 3c Wojciech Marczewski.

Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali tekstów  literatury obcojęzycznej, zadając lektorom wiele pytań. Największe zainteresowanie wzbudziło opowiadanie czytane w j. koreańskim, zarówno ze względu na specyfikę tego języka jak i niezwykłe pismo. Tydzień Głośnego Czytania w Języku Obcym w bibliotece szkolnej pozwolił naszym uczniom poznać wielorakość kultur funkcjonujących w naszej szkole.