Z wielką przyjemnością informujemy, że Nasza Szkoła pomyślnie ukończyła Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy”. Uczniowie brali udział w bardzo interesujących wydarzeniach w ciągu całego roku szkolnego realizując 6 zadań z modułu I – „W KRAINIE MUZ”. Z modułu II- „TU JEST MOJE MIEJSCE” odbyło się również wiele ciekawych uroczystości i wyjść edukacyjnych w naszym regionie, co pozwoliło na zrealizowanie 5 zdań. Uczniowie Naszej Szkoły zrealizowali aż 13 zadań z modułu III „KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ”, a sześć tematów z IV modułu - „KULTURY ŚWIATA”. W sumie zrealizowanych zostało 30 tematów z projektu.
Realizacja tego projektu dała możliwość dzieciom i młodzieży w naszej placówce na wprowadzanie ich w świat wartości i szacunku dla tradycji naszego i innych krajów. Uczono tolerancji. wskazywania wzorców postępowania i budowania właściwych relacji społecznych. Wszystkie wydarzenia sprawiły, że uczniowie Naszej Szkoły realizując Międzynarodowy Edukacyjny Projekt pt. „Z kultura mi do twarzy” poznali świat wartości, w tym współpracy, solidarności i szacunku. Realizując projekt dzieci rozszerzały wiedzę o swoim regionie. Uczniowie rozwijali ciekawość poznawczą. W ramach działań tego projektu uczniowie osiągali cele edukacyjne i społeczne takie jak rozwijanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno oraz poznawali placówki kulturalne w środowisku lokalnym.
Cele szczegółowe projektu zostały osiągnięte poprzez promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno; rozwijania poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką; zapoznania z normami i zasadami życia społecznego oraz ich przestrzegania. Ważna dla nas była współpraca z rodzicami, włączanie ich do aktywnych działań na rzecz placówki. Wprowadzano uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji. Wzmacniano u dzieci poczucie tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej. Rozwijano u uczniów poczucie godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób. Ukierunkowano młodzież ku wartościom. Zwracano uwagę dzieci na wartości: dobro, kształtowanie empatii i szacunku wobec osób starszych, chorych, potrzebujących czy niepełnosprawnych. Celem tych działań było również kształtowanie poczucia przynależności do kraju, regionu, zapoznanie z ich tradycjami i historią w sposób dostępny. Zapoznano uczniów z normami i zasadami życia społecznego. Wzmacniano także poczucie bezpieczeństwa używając Internetu. Współpracowaliśmy ze środowiskiem lokalnym.
Koordynatorem projektu w szkole jest pani mgr Małgorzata Ziach.
Współkoordynatorami są: pani mgr Joanna Krawczyk, pani mgr Paulina Wolska- Gała i pani mgr Aleksandra Rusek. W projekt zaangażowani byli także inni nauczyciele i wychowawcy.